POSTACIE

W tym dziale znajdziecie krótkie informacje na temat bohaterów komiksu THE ZOMBIE NINJA.

- KLAN CZARNEJ CZASZKI -


 
NOIR  (wiek - 50 lat, broń - doskonale włada każdym rodzajem broni)

Przywódca i założyciel klanu Czarnej Czaszki. Za życia był potężnym samurajem, który w walce nie miał sobie równych i nie znał litości dla swoich przeciwników. Był jednak przede wszystkim uczciwym i szlachetnym człowiekiem oraz wspaniałym przywódcą. Wspólnie ze swoimi uczniami pomagał mieszkańcom miasta i każdemu, kto zwrócił się do niego o pomoc. Niestety Mistrz Noir został zdradzony przez jednego z członków klanu i zamordowany przez swojego największego wroga – pół-człowieka, pół-demona – Arize’a. Mistrz Powrócił do życia po trzech latach dzięki umowie, którą zawarł z pewną mroczną siłą. Noir Jest potomkiem legendarnego samuraja Noorha – założyciela miasta Tuai.RYUN  (wiek - 27 lat, broń - miecz)

Ryun jest najlepszym wojownikiem w klanie Czarnej Czaszki. Po śmierci mistrza Noira to właśnie on przejął nad nim władzę. Nie uważa się jednak za przywódcę. Charakteryzuje go silne poczucie obowiązku oraz przekonanie, że wszystko musi zrobić sam. Podczas ataku na miasto Tuai jego żona Ayame została zabita przez żołnierzy Arize’a.NOOMI  (wiek - 24 lata, broń - miecz)

Dołączyła do klanu po śmierci mistrza Noira. Jest małomówna i skryta w sobie, jednak zawsze można na nią liczyć. Ryun nauczył ją posługiwać się mieczem oraz wytrenował na świetną wojowniczkę ninja. Wcześniej była właścicielką małej kawiarenki w środku miasta.
Cała jej rodzina zginęła podczas ataku na Tuai.CHAYNO  (wiek - 28 lat, broń - shuriken (gwiazdki))

Po zniszczeniu Tuai przez armię Arize’a, Chayno wraz z swoim synem, Mirai’em, postanowił ukryć się gdzieś w najmroczniejszych zakątkach zniszczonego miasta, do których nikt już nie zagląda. Wierzył, że właśnie tam ma szansę przetrwać najczarniejsze lata w historii Tuai. 
Chayno należał do klanu Czarnej Czaszki. Tuż przed atakiem na miasto, mistrz Noir wręczył mu tajemniczą mapę, której miał strzec jak oka w głowie. Chayno opuścił klan, ponieważ był przekonany, że wszyscy pozostali członkowie zginęli. Dla Chayno najważniejszy jest jego syn - Mirai. Zrobiłby wszystko, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Jego żona zmarła podczas porodu.AZZAKI  (wiek - 22 lata, broń - sztylety, miecz)

Najmłodszy członek klanu Czarnej Czaszki. Azzaki to dobry, lecz tchórzliwy wojownik, 
który nie bardzo wierzy w swoje umiejętności. Woli unikać walki i używa siły tylko wtedy, 
gdy jest do tego zmuszony. Posiada dwóch braci, którzy mieszkają w mieście Kargos.LIZARDO  (wiek - nieznany, broń - sztylety Sai, ogon)

Lizardo pochodzi z miasta Rof. Do Tuai przybył w poszukiwaniu lepszego życia. Został przygarnięty przez mistrza Noira i wytrenowany na wojownika Czarnej Czaszki. Dzięki intensywnym treningom stał się niesamowicie szybki i silny, a dzięki swojej twardej skórze – niezwykle wytrzymały. Po śmierci mistrza Noira odszedł z klanu. Obecnie nie wiadomo gdzie przebywa. Lizardo został porzucony gdy był jeszcze dzieckiem i nie pamięta swojej rodziny.

- KLAN KRWAWEJ POCHODNI -ARIZE  (wiek - nieznany, broń - moc z innego wymiaru)

Przywódca klanu Krwawej Pochodni. Jest pół-człowiekiem, pół-demonem. Kiedyś, gdy był jeszcze zwykłym człowiekiem, (mieszkańcem Tuai) nazywał się Harato Namuke. Zajmował się magią oraz czarami. Uwielbiał igrać z mocami, o których nie miał pojęcia. Nienawidził przywódcy Klanu Czarnej Czaszki - Noira. Zazdrościł mu władzy i popularności wśród mieszkańców miasta. Podczas jednego ze swoich rytuałów przywołał demona, który opętał jego ciało i umysł. Namuke połączył się z demonem i stworzył jedną przerażającą osobę - Arize'a. 

Demon szybko stworzył swoją własną armię składającą się z morderców, złodziei i innych podejrzanych typów, zamieszkujących najciemniejsze zakamarki miasta. Jego głównym celem jest zdobycie władzy, władzy absolutnej. Arize posiada dwunastu braci, których planuje sprowadzić na ziemię, gdy tylko uda mu się zbudować portal prowadzący do wymiaru,
z którego przybył...KOG.U  (wiek - 30 lat, broń - noże, zbroja)

Kiedyś należał do klanu Czarnej Czaszki, jednak został z niego wyrzucony, ponieważ coraz częściej łamał zasady w nim obowiązujące. Jego bezmyślne zachowanie doprowadziło do śmierci wielu niewinnych osób. Gdy Arize zaatakował Tuai, Kog postanowił przyłączyć się do jego armii.EKHART  (wiek - 74 lata, broń - brak)

Profesor Dmitrij Ekhart dołączył do Arize’a zaraz po zniszczeniu miasta i przejęciu go przez armię Krwawej Pochodni. Aby uratować swoje życie, Ekhart postanowił służyć demonowi.
Jego zadaniem jest skonstruowanie portalu, który sprowadzi na ziemię braci Arize’a. W nagrodę za wykonanie zadania, Ekhart zostanie prawą ręką Arize’a, gdy ten wspólnie ze swoimi braćmi stanie się panem całego świata.


- POZOSTALI -SANSALABIN  (wiek - nieznany, broń - topór)

Legendarny wojownik. Obrońca miasta oraz założyciel Klasztoru Korsont. Sansalabin był dobrym przyjacielem Mistrza Noira oraz reszty Klanu Czarnej Czaszki. To właśnie on i jego wojownicy podjęli się pilnowania tajemniczych kryształów pochodzących z wymiaru, z którego przybył Demon Arize.